Štadión
...pohľad do minulosti hovorí, že v 18. storočí tiekol potok menom Stamfordská rieka okolo dnešnej železnici blízko East Stand a vlieval sa do londýnskej Temži. V miestach, kde sa križuje Fulham Road je vyznačený Little Chelsea Bridge, ktorý sa predtým volal Stamford Bridge. V tej istej dobe sa potok križoval s Kings Road, kde sa to nazývalo Stanbridge.
28.04.1877 keď bol Stamford Bridge oficiálne otvorený využíval ho Londýnsky atletický klub k atletickým mítingom.
Stamford Bridge mal na začiatku kapacitu 5 000 divákov a aj to iba po južnej strane.
- Južná tribúna začala pisať svoju históriu v roku 1930, keď ju terasovito vylepšili. Jej modernejšia verzia by vedela rozpravať o najtvrdších fanúšikoch Chelsea FC. V roku 1994 vyšlo bezpečnostné nariadenie, že na štadióne musia byť všetky miesta na sedenie. Preto bola táto zdemolovaná a v roku 1997 zmodernizovaná. V súčasnosti sa tam nachádza Chelsea Village Hotel.
- Západná tribúna vznikla neskôr vďaka stavebným prácam, pri ktorých sa nahromadilo veľké množstvo materiálu, ktorý slúžil ako základ západnej terasy. V rokoch 1964 až 1965 prerobili terasu na tribúnu s drevenými sedačkami. V roku 1998 bola táto zbúraná a po dvojročných peripetiách s mestskou radou vynovená skoro za 30 miliónov libier do dnešnej podoby.
- Severna tribúna ktorá od začiatku odlišovala celý štadión od ostatných bola vybudovaná v roku 1939. Slúžila 36 rokov až do roku 1975, keď bola zdemolovaná a v roku 1993 sa z nej stal základný kameň nového štadióna. Táto časť tribúny nesie názov po Matthew Hardingovi (podpredsedovi Chelsea FC), ktorý 22. októbra 1996 tragicky zahynul pri havárii helikoptéry. V sezóne 1994/95 bola táto časť zrekonštruovaná.
- Východná tribúna bola vybudovaná v roku 1973 a napriek množstvu rekonštrukcií a modernizácii stojí dodnes.

Ale Stamford Bridge prešiel aj zložitým obdobím. V časoch ich najväčšej slávy v 60. a 70. rokoch sa ich vtedajší majtelia rozhodli vybudovať najlepší štadión vo Veľkej Británii. Malo ísť o 50 tisícový kolos, ale náklady boli také vysoké, že nakoniec musel klub predať aj svojich najlepších hráčov a v 80. rokoch nebol ani štadión, ani hráči. Po tom sa majitelia pozemkov rozhodli nepredĺžiť zmluvu s klubom a ponúkli pozemky firmám. Hrozilo, že z miesta kam ľudia chodievali na futbal, budú teraz supermarkety alebo nové domovy. Až v roku 1992 sa vtedajší prezident Ken Bates dohodol s majiteľmi a mohla sa začať mohutná prestavba Stamford Bridge, ktorá skončila v roku 1999.
Momentálne sú Stamford Bridge dva hotely, reštaurácie, konferenčná sál, nočný klub, obchodné centrum a nechýba ani podzemné parkovisko.